Siden planen har vært på 1. gangshøring, har det kommet inn flere innsigelser og merknader til planen. Prosjektleder har foretatt en merknadsbehandling som kan sees på vår hjemmeside her. Kommunene har i etterkant av høringen hatt dialogmøte med Statsforvalteren, Troms Fylkeskommune, sametinget, fiskarlag, NVE, Fiskeridirektoratet, Kystverket og Forsvarsbygg.
I folkemøte vil det forklares en oppsummering av arbeidet som er gjort etter 1. gangshøring, og en presentasjon av hvilke akvakulturområdet kommunene har tatt vekk, ønsker å beholde, eller har pågående arbeid med.
Det er sendt ut direkte invitasjon til havbrukaktører, fiskere, samt turisme og friluftslivaktører.
Aktuelle møtetidspunkt er:
12:00 - Havbruk
14:00 - Fiskere
16:00 - Turisme & Friluftsliv
Dersom det er interesse fra andre innbyggere i kommunene å møte, så kan det sees på hvilket tidspunkt som vil være mest relevant å delta i.